Faydalı Linkler

Ahmet Alanay

Faydalı Linkler

 1. Scoliosis Research Society (SRS)

  Merkezi ABD de bulunan uluslar arası omurga deformiteleri araştırma derneğinin web sayfası. Bu sayfa da genel hastalıklar ile ilgili hasta eğitimini amaçlayan ve özellikle çocuklardaki, omurga deformiteleri konusunda bilgi aktaran bölümleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ülkemizden bu derneğe üye olan omurga cerrahlarımızı bulabilirsiniz.

  http://www.srs.org/
 2. North American Spine Society (NASS)

  Kuzey Amerika Omurga derneğinin web sayfası. Dünyadaki en prestijli ve en fazla üyeye sahip omurga derneklerinden birisidir. Üyeleri arasında ortopedi kökenli ve beyin cerrahi kökenli omurga cerrahları dışında bu konu ile ilgili, fizik tedavi ve fizyoterapi uzmanları, romatolog ve psikiatristler de vardır. Özellikle erişkin omurga hastalıkları konusunda bilgi toplamak isterseniz ziyaret edilmesi gereken bir sitedir.

  https://www.spine.org/
 3. Spine Society of Europe

  Avrupa Omurga derneğinin web sayfasıdır. NASS a benzer şekilde omurga hastalıkları ile ilgilene her branştan uzmanlar üyesi olabilir. Bu sitede patient line adlı bölümü ziyaret eder ve hastalığınız ile ilgili soru sorarsanız, sorunuz en kısa sürede dernek üyesi Dr.lar tarafından cevaplanacaktır. Sorunuz, çocuk ve erişkin her türlü omurga hastalığını içerebilir ve konu ile ilgili birden fazla uzman tarafından cevaplanacaktır.

  http://www.eurospine.org/
 4. Cervical Spine Research Society

  Merkezi ABD de bulunan Boyun Omurgası Araştırma Derneğinin web sayfasıdır. Tamamen bu bölge hastalıkları ile ilgilenen bir dernekdir. Derneğin bir de Avrupa dalı mevcuttur.

  http://www.csrs.org/
 5. Skolyoz Forum

  Skolyoz hastaları tarafından oluşturulan ve hastaların karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduğu bir Türk sitesidir.

  http://www.skolyoz-forum.com/